Kasko apdrošināšana

Kasko apdrošināšana

Apdrošini vairāk nekā automašīnu - iegādājies KASKO Seesam e-veikalā.

Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma un kā saņemt atlīdzību?

Publicēts: 10.04.2019

 

Auto mūsdienās ir kļuvis par ikdienas nepieciešamību daudziem no mums. Taču līdz ar auto iegādi kopā nāk arī jaunas rūpes - gan par auto tehnisko stāvokli, gan par to, kas var atgadīties uz ceļa. Esam sagatavojuši piecus vērtīgus ieteikumus negadījuma brīžiem, lai stress un apjukums neņemtu virsroku, tā radot vēl lielākus zaudējumus.

 

Sadursme ar transportlīdzekli, nav cietušo personu.

Jebkuras lielākas vai mazākas sadursmes gadījumā ir jāaptur transportlīdzeklis, jāieslēdz avārijas signāls un jāizvieto avārijas brīdinājuma zīme jeb trijstūris, tā jau laikus dodot signālu citiem autovadītājiem par notikušo. Sadursmē ar citu transportlīdzekli, kurā nav cietušo cilvēku, lietas ātrai noregulēšanai der automašīnā glabāt Saskaņoto paziņojumu.
Taču jāatceras, ka Saskaņotais paziņojums izmantojams tikai gadījumos, ja:

  • negadījumā iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi,
  • abi autovadītāji var vienoties par notikuma apstākļiem,
  • nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, 
  • automašīnām pēc negadījuma nav radīti bojājumi, kuru dēļ tie nevar piedalīties satiksmē.

Ņem vērā, ka pēc paziņojuma aizpildīšanas tajā labojumus veikt nedrīkst. Abiem transportlīdzekļa vadītājiem pienākas viens eksemplārs no veidlapas. Iesniedzot apdrošinātājam saskaņoto paziņojumu ir ieteicams pievienot arī fotogrāfijas no notikuma vietas. 
Piedāvājam noskatīties LTAB publicēto video par saskaņotā paziņojuma pareizu aizpildīšanu. 

 

Sadursme ar transportlīdzekli, ir cietušās personas.

Ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietušie, nekavējoties izsauc medicīnisko palīdzību un policiju, zvanot  uz vienoto palīdzības tālruni 112. Kamēr tiek gaidīta palīdzība, parūpējies par cietušajiem, sniedzot pirmo neatliekamo palīdzību. Līdz ceļu policijas atbraukšanai transportlīdzekli, kā arī citus priekšmetus, kas saistīti ar negadījumu, nedrīkst pārvietot. Valsts ceļu policija ir jāizsauc arī tad, ja negadījumā nav cietušo, taču ir iestājies vismaz viens no sekojošiem apstākļiem:

  • ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie nevar vienoties par vainīgo sadursmē,
  • sadursmē iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi,
  • transportlīdzekļiem negadījuma rezultātā ir bojājumi, kas liedz piedalīties ceļu satiksmē un ir nodarīti zaudējumi trešās personas mantai.

 

Sadursme ar dzīvnieku. 

Dati liecina, ka aizvien biežāk Latvijā notiek transportlīdzekļa sadursmes ar meža dzīvniekiem un arī putniem. Neatkarīgi no tā vai tas ir savvaļas vai mājdzīvnieks, ja transportlīdzeklis iesaistīts šādā sadursmē, tad par notikušo ir obligāti jāziņo Valsts ceļu policijai, zvanot uz 112

Svarīgi atcerēties: Notriekto dzīvnieku no notikuma vietas vest prom nedrīkst. Pretēji tiktu pārkāpts medību likums, kā rezultātā tiktu piespriests naudas sods. Noteikti negādā gadījumā nevajadzētu tuvoties notriektajam dzīvniekam, jo šoka stāvoklī tas var kļūt neprognozējams un pat uzbrukt saviem glābējiem. Ja ir izpildīti augstāk minētie norādījumi, tad ir jānosūta iesniegums savam apdrošinātāja, lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību par zaudējumiem, kas šīs sadursmes rezultātā raudušies Tavam auto. 

Noskaties raidījuma 'Zebra' rubriku par šo tēmu.

Atlīdzības pieteikšana apdrošinātājiem.  

Pēc iekļūšanas satiksmes negadījumā, neskatoties uz satraukumu pilno brīdi, tomēr vērts noskaidrot un pierakstīt iesaistītā transportlīdzekļa datus (reģistrācijas numuru, informāciju par autovadītāju, OCTA polises datus un apdrošinātāju) Taču, ja nu notikumu gaitā neizdodas to piefiksēt, tad  pietieks arī ar auto valsts reģistrācijas numuru. Tādā gadījumā ir jāgriežas Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja mājaslapā services.ltab.lv/lv/CheckOcta.
Pēc negadījuma, ja esi cietušais un neesi negadījuma izraisītājs, tad ir jāgriežas pie tā apdrošinātāja, kurš ir apdrošinājis negadījuma izraisītāja auto. Ja esi negadījuma izraisītājs, tad ir jāsazinās ar savu apdrošinātāju un jāvienojas par transportlīdzekļa atrādīšanu un saskaņotā paziņojuma iesniegšanu.
Vienlaikus der atcerēties, ka apdrošinātājs pirms atlīdzības apstiprināšanas vēlēsies redzēt transportlīdzekli, tāpēc neuzsāc remontu pirms atlīdzības pieteikšanas. 
Kā pieteikt KASKO atlīdzību lasi šeit

 

Ceļu satiksmes negadījums ārpus Latvijas. 

Arī dodoties ar auto ārpus Latvijas, var gadīties iekļūt satiksmes negadījumā. Pēc negadījuma vislabāk par to paziņot vietējai policijai, jo nereti valodas barjera var kļūt par šķērsli precīzai saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai. Taču, ja par to ir iespējams vienoties un apstākļi ir atbilstoši saskaņotā paziņojuma sastādīšanai, tad to var darīt arī esot ārzemēs. Obligāti ir jāpiefiksē otra iesaistītā transportlīdzekļa dati. Ja ceļu satiksmes negadījums ir noticis kādā no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, tad vērsies Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā, kas palīdzēs atrast otra, negadījumā iesaistītā, auto apdrošināšanas sabiedrību, kurā iesniegt atlīdzības pieteikumu. Jebkurā gadījumā, mūsu speciālisti Tev palīdzēs, ja zvanīsi uz +371 67061000.