Kasko apdrošināšana

Kasko apdrošināšana

Apdrošini vairāk nekā automašīnu - iegādājies KASKO Seesam e-veikalā.

Kāpēc atšķiras KASKO cena un OCTA cena?

Publicēts: 12.06.2017.

Ja esi auto īpašnieks, Tev noteikti ir OCTA - civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, bez kuras nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē. Lai pasargātu sevi no iespējamiem finansiālajiem zaudējumiem, daudzi auto īpašnieki papildu drošībai izvēlas iegādāties brīvprātīgo transportlīdzekļa apdrošināšanu KASKO. No kādiem aspektiem sastāv apdrošināšanas prēmija jeb KASKO cena un no kādiem - OCTA cena, uzzini tālāk!

Kādus zaudējumus apmaksā OCTA?

OCTA polises galvenais uzdevums ir segt zaudējumus trešās personas veselībai vai īpašumam. Ja Tu izraisi ceļu satiksmes negadījumu, vadot apdrošinātu automašīnu, tad OCTA atlīdzina radušos izdevumus cietušajai personai, kas nav vainīga. OCTA sniedz drošības sajūtu, ka negadījumā, kas noticis Tavas vainas dēļ, par zaudējumu segšanu cietušajai personai parūpēsimies mēs, Seesam.
 
Ņem vērā - OCTA neapmaksās Tavus finansiālos zaudējumus:

 • ja būsi satiksmes negadījuma izraisītājs;
 • ja Tavs auto būs aplaupīts, nozagts vai cietis, piemēram, iebraucot bedrē;
 • daudzās citās situācijās, kas ik dienas var atgadīties uz ceļa un ar Tavu auto.

OCTA cenu veido dažādi kritēriji, kā piemēram, polises termiņš - jo ilgākam termiņam iegādājies, jo lētāka polise, auto masa, vecums, nobraukums, auto reģistrācijas vieta, kas nosaka ceļu satiksmes intensitāti, auto izmantošanas veids, Bonus-Malus riska klase jeb ceļu satiksmes negadījumu vēsture u.c.
 
Ja vēlies justies droši par savu auto ne tikai satiksmē, bet arī pasargāties no zaudējumiem zādzības, dabas stihiju nelabvēlīgās ietekmes rezultātā, kā arī citās situācijās, tad KASKO polise ir īstais risinājums! Lasi tālāk, kā veidojas KASKO cena un ko ietver KASKO riski.

KASKO drošam ceļam un Tavai finansiālajai aizsardzībai

Ir labi rūpēties par citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, bet vēl labāk - gādāt arī par savu finansiālo aizsardzību! Salīdzinot ar obligāto OCTA polisi, brīvprātīgās KASKO apdrošināšanas polises segums ir daudz plašāks. OCTA un KASKO polišu komplekts pasargā ne tikai trešās personas, bet ļauj arī pašam auto īpašniekam nodrošināties pret finansiālajiem zaudējumiem dažādās neparedzētās situācijās.
 
Populāri apdrošināšanas gadījumi, ko nesedz OCTA, bet atlīdzina Seesam KASKO polise:

 • pārsista auto riepa, ieliekts riteņa disks vai bojāts krāsojums, iebraucot bedrē vai kanalizācijā;
 • uz auto uzkritis koks vētras laikā vai radušies zaudējumi plūdu dēļ;
 • radies īssavienojums elektriskajās iekārtās vai aizdegusies automašīna;
 • auto apgāzies, nobraucis no ceļa vai iebraucis peļķē, kā rezultātā radušies bojājumi;
 • aplaupīts auto vai tā aprīkojuma, piemēram, spoguļu, audio iekārtas;
 • auto nozagts;
 • auto noskrāpēts vai tam sasists spogulis;
 • bojāts stiklojums no pretim braucošam auto uzrauta akmens, ledus vai asfalta gabala;
 • auto bojāts sadursmē ar meža dzīvnieku u.c.

Lai gan KASKO cena parasti ir augstāka nekā OCTA cena, tomēr plašais risku segums var būt labs atbalsts Tavam maciņam un sirdsmieram, iestājoties apdrošināšanas gadījumam nākotnē. KASKO cena tiek noteikta individuāli katram auto, balstoties uz tādu informāciju kā auto izmantošanas veids, izlaiduma gads, motora tilpums un virsbūves tips, auto vērtība, šofera vecums, izvēlētais pašriska apjoms u.c. Lai uzzinātu, kāda ir KASKO cena Tavam auto, ievadi auto reģistrācijas numuru KASKO kalkulatorā: https://www.seesam.lv/polise/#/kasko
 
Iegādājies KASKO polisi Seesam KASKO veikalā http://www.kaskoveikals.lv ar 10% atlaidi un esi drošs par savu auto un finansiālo labklājību!