Kasko apdrošināšana

Kasko apdrošināšana

Apdrošini vairāk nekā automašīnu - iegādājies KASKO Seesam e-veikalā.

Kas ir KASKO pašrisks un kā tas ietekmē polises cenu?

Publicēts: 25.05.2017.

Neatkarīgi no tā, vai esi pieredzējis šoferis vai autovadītāja apliecību ieguvi nesen, dalība transportlīdzekļu satiksmē vienmēr prasa piesardzību no ikviena. Brīvprātīgā transportlīdzekļa apdrošināšana jeb KASKO autovadītājiem sniedz papildus drošības sajūtu uz ceļa un pasargā no iespējamiem zaudējumiem. Iegādājoties auto apdrošināšanas polisi, ir jāņem vērā KASKO pašrisks. Kas īsti ir pašrisks, kā tas ietekmē polises cenu un kāds ir tā apjoms, lasi tālāk!

Jo lielāks KASKO pašrisks, jo lētāka polise

KASKO pašrisks ir Tava līdzdalība apdrošināšanā jeb izvēlēta riska daļa, ko apņemies segt no saviem līdzekļiem, iestājoties apdrošināšanas gadījumam. Tā piemēram, 100 eiro KASKO pašrisks nozīmē, ka apdrošinātājs Seesam segtu izmaksas 900 eiro apmērā no 1000 eiro vērta automašīnas remonta, atskaitot pašriska daļu no izmaksājamās atlīdzības summas. Jo lielāku pašrisku Tu izvēlies, jo mazāk naudas jāizdod par polises iegādi.

0% KASKO pašrisks

Mēs, Seesam, piedāvājam saviem klientiem iespēju iegādāties KASKO polisi ar 0% pašrisku, apdrošināšanas gadījumā saņemot 100% atlīdzību. Ja nevēlies uzņemties konkrētu riska daļu, Tu vari izvēlēties KASKO polisi bez pašriska šādiem apdrošināšanas gadījumiem:

  • ja radušies zaudējumi sadursmē ar meža dzīvnieku vai ganāmpulku;
  • izdevumiem par priekšējo vējstiklu, ja tas ir vienīgais bojājums izsišanas, saplīšanas vai temperatūras izmaiņu rezultātā;
  • krusas, vētras vai plūdu gadījumā, ja zaudējumi nav lielāki par 1000 eiro;
  • izdevumiem auto reģistrācijas numurzīmes un reģistrācijas apliecības atjaunošanai pēc to zādzības;
  • ja ceļu satiksmes negadījumu izraisījusi trešā persona, kuras atbildība ir apdrošināta ar OCTA un kuras vainu apliecina Valsts policijas lēmums vai saskaņotais paziņojums;
  • citiem bojājumiem.

Kā nosaka KASKO pašriska apjomu?

KASKO pašrisks, kas jāsedz pašam apdrošināšanas ņēmējam, dažādās situācijās var atšķirties. Pašriska apmērs atkarīgs no apdrošināšanas riska jeb notikuma, kas var iestāties nākotnē. Tā piemēram, zādzības vai laupīšanas gadījumā KASKO pašriska ir tikai 10%, savukārt priekšējā vējstikla pašriska apjomu var izvēlēties apdrošināšanas ņēmējs.
Balsoties uz apdrošināšanas gadījumu veidiem, esam definējuši speciālus pašriskus:

  • bojājumu pašrisks - gadījumā, kad auto ir bojāts bez pilnīgas bojāejas vai arī notikusi aprīkojuma zādzība;
  • zādzības pašrisks – gadījumā, kad  automašīna ir nozagta vai nolaupīta;
  • pašrisks pilnīgai bojāejai – gadījumā, ja notikumu rezultātā iestājusies auto pilnīga bojāeja;
  • citi pašrisku veidi.

Vienlaikus, iegādājoties polisi, jāņem vērā, ka atsevišķos gadījumos KASKO pašrisks ir lielāks. Piemēram, divkāršs apmērs tiek piemērots gadījumā, ja auto zādzība, laupīšana vai aprīkojuma zādzība veikta NVS valstīs.

Ja notikusi transportlīdzekļu sadursme vai iestājies kāds cits apdrošināšanas gadījums, ir svarīgi, ka apdrošinātais var novērst radušos zaudējumus pēc iespējas operatīvāk. Tādēļ mēs, Seesam, saviem klientiem nodrošinām plašāko KASKO apdrošināšanas risku segumu un ātru atlīdzības izmaksu - divu darba dienu laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas.

Izvēlies līdzdalības apmēru KASKO apdrošināšanā ar pašrisku, apdrošini savu auto un dodies ceļā droši!