Kasko apdrošināšana

Kasko apdrošināšana

Apdrošini vairāk nekā automašīnu - iegādājies KASKO Seesam e-veikalā.

KASKO apdrošināšana – Jūsu sirdsmieram

Publicēts: 20.02.2017.

KASKO jeb sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana ir brīvprātīga un paredz kompensēt  automašīnas īpašniekam zaudējumus, ja tas ir ticis bojāts, nozagts vai apzagts. Balstoties uz Latvijas Apdrošinātāju asociācijas datiem, KASKO ir bijis viens no populārākajiem apdrošināšanas veidiem 2016. gadā Latvijā. Tas nozīmē, ka aizvien vairāk automašīnu īpašnieki, līdzās OCTA jeb transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātajai apdrošināšanai, izvēlas arī KASKO apdrošināšanu, tā pasargājot sevi no iespējamiem zaudējumiem, kas var rasties paša automašīnai. Ja OCTA sedz zaudējumu, kas ceļu negadījuma rezultātā radušies trešajai personai, tad KASKO kompensē radušos izdevumus klienta paša automašīnai. KASKO sedz transportlīdzeklim nodarītos zaudējumus ne tikai ceļa negadījuma laikā, bet piemēram, kompensē arī tādus riskus, kā zādzību no transportlīdzekļa, automašīnas loga izsišanu, dzīvnieku vai putnu nodarītos zaudējumus, vandālismu, skrāpējumu, automašīnas nozagšanu vai tās neatgriezenisku bojāšanu.

KASKO polises cenas atšķiras atkarībā no apdrošināšanas sabiedrības, taču ņemot vērā sīvo konkurenci šajā jomā Latvijā, tad kopumā tās ir zemas. Konkurence spiež apdrošināšanas sabiedrības meklēt veidus kā padarīt efektīvākus procesus un sadarbības formas ar automašīnu servisiem, lai arī turpmāk KASKO cenas noturētu zemas un tās būtiski nepieaugtu. Svarīga šī virziena sastāvdaļa ir iespēja ikvienam, kurš vēlas iegādāties KASKO apdrošināšanu savam transportlīdzeklim, jebkurā diennakts laikā uzzināt aptuveno cenu konkrētās automašīnas apdrošināšanai, izmantojot internetā pieejamo KASKO apdrošināšanas kalkulatoru. Tāpat pastāv iespēja iegādāties KASKO apdrošināšanu internetā, kur cena, piemēram, iegādājoties  Seesam polisi, būs pat par 10% zemāka. 

KASKO apdrošināšanas gadījums ir jāpiesaka apdrošināšanas sabiedrībai nekavējoties, bet ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā. To pieteikt ir tikpat viegli un ātri kā iegādāties KASKO apdrošināšanu internetā. Seesam piedāvā klientiem izvēlēties sev ērtāko veidu un vietu. Klients var aizpildīt anketu apdrošināšanas sabiedrības mājas lapā internetā, pievienojot fotogrāfijas ar transportlīdzekļa bojājumiem. Klients var doties uz Klientu apkalpošana centru vai arī uz autoservisu, kur tiek veikta transportlīdzekļa apskate, fotografēšana un sastādīta tāme. Būtiski atcerēties, ka transportlīdzekļa remontdarbus var sākt tikai pēc tam, kad apdrošināšanas sabiedrība veikusi tā apskati. 

Ir jāatceras, ka KASKO polises iegāde neatbrīvo automašīnas īpašnieku no ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas, kā arī no transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu ievērošanas.