Kasko apdrošināšana

Kasko apdrošināšana

Apdrošini vairāk nekā automašīnu - iegādājies KASKO Seesam e-veikalā.

TOP 10 Latvijā populārākie gadījumi, kad KASKO ir kā debesu dāvana

Publicēts: 07.02.2018.

Liela daļa sabiedrības uzskata, ka KASKO ir lieka greznība, jo pietiek taču tikai ar OCTA, un ne velti tā ir noteikta par obligātu apdrošināšanas polisi tieši tādā komplektācijā, kādā tā ir, vai ne? Mēs tomēr gribam pamainīt šo “nabadzīgo cilvēku domāšanu” uz “bagāto cilvēku domāšanu”, sakot, ka KASKO nav lieka greznība, bet gan noderīga, plaša apdrošināšanas polise, kas palīdzēs vieglāk uztvert un pārdzīvot dažādas situācijas, kas var atgadīties ar Tavu auto, un pasargāt maku no milzu robiem, kādi varētu rasties gadījumā, ja būsi noskopojies pret savu automašīnu un neiegādājies KASKO polisi. Jā, jā, mēs zinām, ko runājam, un labprāt Tevi tūlīt pat iepazīstinām ar TOP 10 populārākajiem gadījumiem Latvijā pēdējo trīs gadu laikā, kad KASKO polise ir lieti noderējusi. Lasi tālāk un paplašini savu redzējumu par auto apdrošināšanu!

Ar ko KASKO ir tik īpaša?

Pirms ķeramies pie statistikas, mazliet parunāsim par KASKO polisi un to, kāpēc tā ir izcils ķēriens katram, kura īpašumā ir automašīna. Iepriekš minējām, ka uzskats “ar OCTA pilnīgi pietiek” nav īsti pareizs, jo OCTA atšķirībā no KASKO ir ļoti šaurs segums, proti, tā sedz tikai tos izdevumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, ja esi cietušais nevis avārijas izraisītājs. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja Tev būs misējies un Tu tiksi atzīts par avārijas izraisītāju, Tavs maciņš diezgan nopietni cietīs. Lai izvairītos no šīm ciešanām, iegādājies KASKO, kas sedz teju pilnīgi visu iespējamo, kas var atgadīties ar Tavu auto, turklāt:

 • Tu saņemsi atlīdzību par CSNg rezultātā radītajiem bojājumiem arī tad, ja esi avārijas izraisītājs;
 • saņemsi atlīdzību arī auto zādzības vai bojājumu gadījumā, ja nav zināms vainīgais (piemēram, veikala stāvvietā kāds saskādējis Tavu auto un aizlaidies);
 • un varēsi veikt remontu sev ērtā servisā.

Vienīgais, kas jāpatur prātā – KASKO ir pieejama tikai tiem auto, kas nav vecāki par 20 gadiem.

TOP 10 riski, kādos KASKO bijis vērtīgs glābiņš

Vai pastāv jebkas, kas runātu labāk un precīzāk par skaitļiem? Maz ticams. Tādēļ mēs Tev piedāvājam apskatīt absolūti reālu un pavisam vienkāršu statistiku. Šajos datos esam apkopojuši pēdējo trīs gadu laikā Latvijā visbiežāk KASKO atlīdzībai pie mums, Seesam, pieteiktos riskus.

Lūk, lielais TOP 10:

 • ceļu satiksmes negadījums – 55,0%;
 • stiklojuma bojājums – 17,4%;
 • transportēšana pēc tehniskās salūšanas – 10,2%;
 • trešo personu prettiesiska rīcība – 4,2%;
 • sadursme ar dzīvnieku – 4,0%;
 • motora iedarbināšana ar starta vadiem (tautā sauktiem arī par “krokodiliem”) – 3,2%;
 • dažādu priekšmetu vai vielu uzkrišana – 1,9%;
 • riteņa nomaiņa pret rezerves riteni – 1,2%;
 • aprīkojuma zādzība – 0,9%;
 • transportēšana ceļu satiksmes negadījuma rezultātā – 0,5%.

Visi pārējie riski sastāda vien 1,5% no kopējā atlīdzību pieteikumu skaita trīs gadu laikā, un izmaksāto KASKO atlīdzību summas ir pietiekami lielas, lai katrs loģiski domājošs cilvēks tās labprātāk uzticētu apdrošinātājam nevis tukšotu pats savu maciņu.

Vai tagad, kad esi iepazinies ar reāliem statistikas datiem par KASKO, esi gatavs mainīt “nabago cilvēku domāšanu” uz “bagāto cilvēku domāšanu”, parūpēties par auto drošību un pasargāt savu maku no skarbiem triecieniem?

Padalies ar šo rakstu, lai arī Tavi tuvie paplašina savu izpratni par KASKO apdrošināšanas polisi!